Et samarbeid med Star Wine list

13 The Lucky Number

Publisert 19. mai 2022 av Johanna Falk | Oppdatert 13. juni 2022
13 The lucky number - Facebook

Tysklands 13 vinregioner produserer viner som passer til enhver anledning. Hvert år, i en periode på 13 dager, retter vi all vår oppmerksomhet på nettopp dette og alle restauratner og vinbarer rundt om i Norge som jobber med tyske viner. 

13 The lucky number er at samarbeid med Star Wine list. 
Vi oppretter en guide over alle deltagende restauranter og vinbarer med informasjon om stedet, vinprofilen og ikke minst, hvilke tyske viner de serverer. 
I tillegg hjelper vi til med verdifull promotering i media, sosiale medier og vårt brede kontaktnett. 
Star Wine list deler også arrangementet og guiden i sine kanaler. 

Deltagende restauranter og vinbarer

OSLO
Restaurant Vaaghals - http://vaaghals.com
Hos Victoria Café&Tapas - http://hosvictoria.no
DimSum by Taste of China - http://tasteofchina.no
Statholdergaarden - http://statholdergaarden.no
Code Restaurant - http://coderestaurant.no
Brasserie Hansken - http://brasseriehansken.no
Markveien Mat & Vinhus/Dr.Kneipps - http://markveien.no
Radegast Wine Bar http://nedrefossgaard.no
Eik Annen Etasje - http://eikannenetage.no
Restaurant Fjord - http://restaurantfjord.no
Teatro - http://restaurantteatro.no
Teatro Terrasse - http://teatroterrasse.no
Cru Vin & Kjøkken - http://cru.no
Pilestredet Park Servering - http://pilestredetparkservering.no
Campo de Fori - http://campo.no
Brasserie Blanche - http://blanche.no
KöD - http://restaurantkoed.no
Asian Box - http://easianbox.no
Geita Restaurant - http://geitarestaurant.no

TØNSBERG 
Føyngåren Drift - http://foyntonsberg.no

SANDEFJORD
Huset Sandefjord http://husetsandefjord.no

BERGEN
Konow Lund Villaen - http://konowbergen.no
Spisekroken - http://spisekroken.no
Fjellskål - http://fjellskaal.no

TRONDHEIM
Laderjalen Mat og Vinhus - http://ladejarlen.com
Bakgården Bar og Spiseri - http://bakgaarden.no
Kraft Bodega - http://kraftbodega.no
Scandic Nidelven, Broen Bar & Restaurant - https://scandichotels.com/hotels/norway/trondheim/scandic-nidelven
To Rom og Kjøkken - http://toromogkjokken.no
Kalas & Canasta - http://kalasogcanasta.no


Det er enkelt å delta 

Det beste med 13 the lucky number er at det er superenkelt å delta. Det eneste dere trenger å gjøre, er å server tysk vin på glass i perioden 13-26. juni. 
Hvis man ønsker å lage noen små happenings, f eks smakinger, masterclass, winemakers etc, som berør tema hjelper vi selvfølgelig til med dette. 

Så hva venter dere på?
Inn og registrer restauranten/vinbaren deres og bli med i guiden! 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWJSHUkB8zCckVGLN4W63nXq92FaXTXtv7G3bSPimEWNHdwA/viewform?usp=sf_link

Hvis du har spørsmål ifm eventet, guiden eller trenger hjelp med noe, ikke nøl å ta kontakt johanna@tyskvin.no


Til guiden i Star Wine list https://starwinelist.com/wine-event/13-the-lucky-number-norway-2022